Groził i ubliżał policjantom

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Serock, który był poszukiwany oraz znieważył i groził mundurowym w trakcie interwencji domowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za popełnione przestępstwa. Następnie trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi ponad 2 lata zgodnie z wydanym przez sąd nakazem doprowadzenia.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie gminy Serock. Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kłótni miedzy braćmi. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że agresywny i nietrzeźwy brat nie chce go wpuścić do mieszkania. W domu znajdował się również 29-latek, od którego mundurowi wyczuli woń alkoholu. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie celem odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Informacja o zatrzymaniu bardzo rozjuszyła mężczyznę. Stał się agresywny i pobudzony, nie stosował się do wydawanych poleceń i znieważył policjantów używając wobec nich słów obelżywych. Grożąc pozbawianiem życia usiłował zmusić mundurowych do odstąpienia od czynności służbowych.

29-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia oraz wywierania pływu na funkcjonariuszy w celu odstąpienia od czynności służbowych. Następnie w policyjnym konwoju został przewieziony do areszt śledczego celem odbycia zasądzonej wcześniej kary.

podkom. Justyna Stopińska/rr