W mieszkaniu zabezpieczyli narkotyki

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 33 letniego mieszkańca Pułtuska. Właścicielowi zabronionych substancji grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Pułtuscy policjanci prowadzą nieustanne działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z przestępstwami narkotykowymi. Z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszyscy posiadający substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielający lub handlujący tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z mężczyzną, zatrzymanym w ostatnich dniach przez policjantów wydziału kryminalnego. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że pułtuszczanin może posiadać narkotyki. W wyniku czynności operacyjnych przeszukali jego mieszkanie i w rezultacie zabezpieczyli ponad 30 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem dało wynik pozytywny dla marihuany. Podejrzewany 33 latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania, udzielania i handlu narkotykami. Na wniosek Policji został objęty dozorem.
Odpowie za posiadanie zabronionych środków, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.